برج علاءالدین ورامین

خبر

برج علاءالدین یکی از آثار تاریخی کهن در دیار 15 خرداد ورامین محسوب می شود


شهرستان ورامین با برخورداری از آثار تاریخی ،مذهبی و گردشگری یکی از نقاط مستعد در حوزه جذب توریست در استان تهران محسوب می شود.

ده ها اثار تاریخی و مذهبی در دل شهرستان ورامین  وجود دارد که برخی از این آثار به ثبت ملی رسیده اند.مسافران زیادی میتوانند از این آثار تاریخی مذهبی دیدن کنند.

در سال های اخیر  برخی از گردشگران خارجی  به شهرستان ورامین  سفر و از آثار تاریخی نظیر برج علاء الدین ورامین بازدید کردند.

یکی از آثار تاریخی و شاخص شهرستان ورامین را باید برج علاءالدین دانست که به عنوان نگینی در دل ورامین می درخشد و در طول سال پذیرای گردشگران داخلی و خارجی است.

این برج با نام برج علاءالدوله نیز شناخته می شود  که سابقه دیرینه آن به قرن هفتم هجری باز می گردد و بر اساس نظر تاریخ گذاران در دوره ایلخانیان بنا شده است.

برج علاءالدین توسط فخر الدین حسن علاءالدوله  ساخته شده و امروز به یک اثر بزرگ تاریخی و هنری تبدیل شده که میتواند پذیرای مردم دیار 15 خرداد و گردشگران داخلی و خارجی در طول سال باشد.

برج علاء الدین  در شمال مسجد جامع شهر ورامین واقع شده است .

این بنا شبیه گورهای سلطنتی است و ارتباطی با بناهای مذهبی نداشته است بلکه به این منظور بنا شده است تا از تخریب جسد جلوگیری شود.

جنازه ها در این بناها عمدتا،در سراب نگهداری می شده و کمتر به دفن آن اقدام می شده است.

 

نظرات


تمامی نظرات پس از تایید، نمایش داده خواهند شد.