بیمه اجتماعی روستایی می تواند به مهاجرت روستائیان پایان بخشد

خبر

مهدی ابارشی در جلسه هماهنگی بیمه روستایی و عشایری ورامین که در محل فرمانداری این شهرستان برگزار شد اظهار داشت: بر اساس برنامه زمان بندی شده ، قرار است که که تا پایان امسال 24 هزار نفر در سطح استان تحت پوشش بیمه اجتماعی روستایی قرار گیرند که از این میزان سهم ، تاکنون 2 هزار و 329 نفر در شهرستان ورامین به صورت اصلی بیمه شده اند.


ه گزارش ایرنا ، مهدی ابارشی روز سه شنبه در جلسه هماهنگی بیمه روستایی و عشایری ورامین که در محل فرمانداری این شهرستان برگزار شد اظهار داشت: بر اساس برنامه زمان بندی شده ، قرار است که که تا پایان امسال 24 هزار نفر در سطح استان تحت پوشش بیمه اجتماعی روستایی قرار گیرند که از این میزان سهم ، تاکنون 2 هزار و 329 نفر در شهرستان ورامین به صورت اصلی بیمه شده اند.
وی تعداد بیمه شدگان روستایی و عشایر مستقیم و غیر مستقیم را در شهرستان ورامین بیش از 8 هزار نفر اعلام کرد.
مدیرکل صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر استان تهران افزود: دولت تدبیر و امید با توجه ویژه به مناطق روستایی و تأمین زیرساخت های لازم ، زمینه رشد و توسعه مناطق روستایی را فراهم کرده است و در کنار آن ، بیمه های اجتماعی می تواند با برآورده کردن خواسته های مورد نیاز روستانشینان ، به مهاجرت ها پایان بخشیده و موجب رونق روستاها شود.
ابارشی گفت: تاکنون 11 درصد از سهمیه بیمه اجتماعی در نظر گرفته شده برای استان تهران محقق شده و تلاش می شود تا با اطلاع رسانی مناسب ، روستائیان را به این امر ترغیب کرد.
وی اظهار داشت: 70 درصد حق بیمه توسط دولت و 30 درصد افراد تحت پوشش توسط سرپرست پرداخت می شود.
وی تصریح کرد: دهیاران در مسیر خدمت رسانی لازم است که به توسعه انسانی به عنوان اولویتی پس از توسعه عمرانی توجه ویژه داشته و انگیزه ورزی را به عنوان یکی از روش های توسعه انسانی در دستور کار خود قرار دهد.
مدیرکل صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر استان تهران گفت: دهیاران به عنوان نمایندگان دولت در مناطق روستایی وظیفه دارند تا بیمه روستایی و عشایری را که از سیاست های دولت تدبیر وامید است در دستور کار قرار داده و آنان را به این امر ترغیب کنند.
ورامین با 300 هزار نفر جمعیت در 35 کیلومتری جنوب شرق تهران واقع شده است.

نظرات


تمامی نظرات پس از تایید، نمایش داده خواهند شد.