خودروهای هنجارشکن ‌تا پایان تعطیلات نوروزی توقیف می‌‌شوند

خبر

فرمانده انتظامی شرق استان تهران گفت: پلیس با هماهنگی‌ مقام قضایی با برهم زنندگان نظم عمومی و اخلال‌گران چهارشنبه آخر سال به شدت برخورد می‌کند.


به گزارش خبرگزاری تسنیم از قرچک، سردارعبدالرضا ناظری امروز در جمع خبرنگاران، با اشاربه به حوادث احتمالی چهارشنبه آخر سال اظهار داشت: پلیس با هماهنگی‌ مقام قضایی با برهم زنندگان نظم عمومی و اخلال‌گران چهارشنبه آخر سال به شدت برخورد می‌کند.

وی با بیان اینکه همکاران در نیروی انتظامی با افزایش گشت‌های موتوری و خودروی اجازه سلب آسایش مردم را به کسی نمی‌دهند تصریح کرد: پلیس برای ایجاد نظم و امنیت عمومی و جلوگیری از ترافیک در تقاطع، معابر و جاده‌های شرق استان تهران مستقر می‌شود و با برهم زنندگان نظم و امنیت عمومی برخورد می‌کند.

فرمانده انتظامی شرق استان تهران افزود: انتظار پلیس از شهروندان ساکن در شهرستان‌های شرق استان این است که از انجام هرگونه اعمالی که سبب برهم زدن نظم در شهرها می‌شود خودداری کنند.

ناظری همچنین با بیان اینکه نگاه پلیس به مراسم چهارشنبه آخرسال امنیتی نیست تأکید کرد: با اینکه نگاه پلیس به چهارشنبه آخر سال اجتماعی است؛ اما با این حال باید مقولات اجتماعی نیز به درستی اجرایی شوند و رانندگان وسائط نقلیه از ایجاد آلودگی صوتی، حرکات نمایشی خطرناک و ایجاد رعب و وحشت در بین مردم خودداری کنند.

وی ضمن توصیه به خانواده‌ها در نظارت هر چه بیشتر بر رفتار فرزندان خود ادامه داد: افرادی که اقدام به تهیه، تولید و توزیع مواد محترقه آسیب‌زا می‌کنند، طبق قانون با آنان برخورد می‌شود و از شهروندان نیز می‌خواهیم این موارد را به پلیس اطلاع دهند.

فرمانده انتظامی شرق استان تهران بیان کرد: کسانی که در این شب مرتکب تخلف شوند، پلیس طبق قانون با آنان برخورد کرده و تا پایان تعطیلات نوروزی در بازداشت هستند، همچنین خودروهایی که اقدام به ایجاد مزاحمت کنند نیز تا پایان تعطیلات نوروزی در توقیف هستند.

ناظری سپس با اشاره به برخورد با افرادی که اقدام به بستن خیابان‌های فرعی و ایجاد ترافیک در این شب می‌کنند گفت: پلیس به هیچ عنوان اجازه اقدامات خلاف قانون را نمی‌دهد و بستن خیابان‌ها و سلب آسایش مردم از مواردی است که ممنوع بوده و پلیس طبق قانون با آن برخورد می‌کند.

وی در پایان با اشاره به آسیب‌ها و خسارات به جا مانده از اقدامات هنجارشکن در شب چهارشنبه آخر سال نیز اظهار داشت: متأسفانه برخی با اقدامات مخاطره‌آمیز و هنجارشکنانه در این شب، خسارات جبران‌ناپذیری به خود و حتی به دیگران وارد می‌کنند که اولویت پلیس تأمین امنیت مردم است؛ لذا مردم مطمئن باشند که در چهارشنبه آخرسال پلیس همراهشان است.

نظرات


تمامی نظرات پس از تایید، نمایش داده خواهند شد.